Podgórzyn to górska gmina położona w samym sercu Karkonoszy. Różnorodne ukształtowanie terenu, urozmaicony krajobraz naturalny (z dużym udziałem lasów i stawów), unikalne walory widokowe, cisza i spokój, bogactwo atrakcji turystycznych, ofert kulturalnych, sportowych, liczne szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności, to propozycja idealna dla każdego turysty.

 

Aktywnie na szlaku turystycznym

Gwarantujemy zapierające dech w piersiach widoki górskich tras Karkonoszy. Dla miłośników dwóch kółek czeka ponad 50 km szlaków rowerowych. Gmina Podgórzyn to również skałki do wspinaczki, szlaki do pieszych wycieczek i uprawiania nordic walking, ośrodki jazdy konnej, całoroczny kort tenisowy, hala sportowa i boiska.

Aktywnie z rodziną

Mamy świadomość, że przepiękna przyroda cieszy, kiedy ma się zapewniony odpowiedni standard obcowania z naturą. Na naszych Gości czeka bogata oferta obiektów turystycznych. Niewątpliwą atrakcją dla rodzin jest kowbojskie miasteczko „Western City”, przenoszące nas do czasów Dzikiego Zachodu, oraz „Cyrkoland”, gdzie spotkamy tygrysa bengalskiego, będziemy mogli pojeździć na wielbłądzie , czy wziąć udział w warsztatach sztuki cyrkowej. Z kolei odwiedzając tak wyjątkową atrakcję jak dom na głowie, a w zasadzie na dachu, odczujemy zupełnie inne oddziaływanie sił grawitacji na człowieka, oraz pozwolimy uwolnić fantazję gwarantującą świetną zabawę.

Aktywnie z kulturą

Stwarzamy możliwość atrakcyjnego obcowania z kulturą, historią i sztuką. Proponujemy koncerty operowe, symfoniczne i rozrywkowe w otoczeniu zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w ramach „Festiwalu Muzykalia Staniszowskie”. Zachęcamy do wycieczek szlakiem zabytków i historii, obejmujących zwiedzanie m.in. „Doliny Pałaców i Ogrodów”, zabytkowych kościołów i kaplic oraz krzyży pojednania.

Zapraszamy na wydarzenia kulturalne: „Gitarą i – borowickie spotkania z poezją śpiewaną”, „Międzynarodowy Festiwal Ekologii Neohumanistycznej”, „Odpust przy Kaplicy św. Anny”, „Piknik ze sztuką przy Dziurawej Skale”, „Dożynki Gminne” i wiele innych.

Aktywnie ze sportem

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą uczestniczyć w wielu atrakcyjnych wydarzeniach sportowych. Oto niektóre z nich: cykliczne maratony rowerowe, rozgrywki piłki nożnej, rajdy samochodowe, mecze tenisowe, zawody w biegu na orientację, rozgrywki piłki plażowej, marsz na orientację z psami: „Dog trekking”, a także dla odważnych „Przesiecki Bieg Icemana”- zimowy bieg bez ubrań, oraz kąpiel pod pokrytym lodem wodospadem „Podgórnej”

Wypoczywaj aktywnie!